XVIII Wystawa Pojadów Zabytkowych

Zaproszenie na 

Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych
 i XVIII Wystawę Pojazdów Zabytkowych - Tuchola 12-14 lipca 2019 r.


 

     Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych organizuje już po raz osiemnasty imprezę dla miłośników pojazdów zabytkowych, pod nazwą Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych i XVIII Wystawa Pojazdów Zabytkowych - Tuchola 2019. Tradycyjnie pragniemy Państwa zaprosić w lipcu na wizytę w stolicy Borów Tucholskich. W tym roku będzie to 12, 13 oraz 14 lipca i przez ten czas będziecie mogli korzystać z piękna naszej przyrody w towarzystwie pasjonatów zabytkowej motoryzacji. Zapraszamy Was z całymi rodzinami, bowiem chcemy, aby to była impreza rodzinna, w której coś ciekawego znajdą dla siebie zarówno miłośnicy pojazdów jak i członkowie ich rodzin, a szczególnie dzieci.


     Piątek i sobota to piknik, którego bazą tradycyjnie jest Ośrodek "Pod Jeleniem". Ilość miejsc noclegowych ograniczona jest wyłącznie do domków na Kampingu Pod Jeleniem i możemy Wam zaoferować ok. 40 miejsc w domkach i resztę ewentualnie na polu namiotowym lub w hotelu. Dobrą opcją jest też rezerwacja noclegów w „Minihotelu u Ali”, który znajduje się w pobliżu, lub ZAZ Tuchola. Bazą zlotu i miejscem wieczorów integracyjnych będzie wyłącznie Kamping „Pod Jeleniem” w celu poprawy bezpieczeństwa samej imprezy jak i naszych pojazdów przed niepowołanymi osobami z zewnętrz. Z tego samego powodu ograniczyliśmy również limit uczestników tegorocznego zlotu do 70 osób. Do dyspozycji naszych gości mamy 10 nowoczesnych 4-osobowych domków z łazienkami  w cenie 200 zł./dobę.


     Prosimy o wypełnienie zgłoszenia, według wzoru, który dostępny jest tutaj i przesłanie mailem w wersji word lub .pdf. Zapisy rozpoczynają się w środę 10 kwietnia br. i potrwają maksymalnie do 30 kwietnia br. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy sobie prawo wcześniejszego zamknięcia przyjmowania zgłoszeń w sytuacji wyczerpania miejsc noclegowych lub osiągnięcia 70 zgłoszonych osób. Wszystkie osoby pozostałe, które wypełniły zgłoszenia trafią na listę rezerwową. Prosimy o zaznaczanie rezerwacji miejsc noclegowych na kampingu w domkach lub na polu namiotowym. Oczywiście istnieje również możliwość zarezerwowania miejsc hotelowych, ale prosimy to robić bezpośrednio z obsługą Hotelu „Pod Jeleniem”. W przypadku, gdy załogi są jedno lub dwuosobowe prosimy, aby w miarę możliwości we własnym zakresie dobierać się z innymi załogami w celu wykorzystania ilości miejsc noclegowych. W takiej sytuacji należy w zgłoszeniu w uwagach dopisać, że prosicie o zakwaterowanie z załogą złożoną z osób X i Y. Co do posiłków, to proponujemy Państwu skorzystanie z oferty restauracji borowiackiej Hotelu „Pod Jeleniem”. Każdy uczestnik samodzielnie decyduje o możliwości wykupienia posiłków. Zastrzegamy jedynie konieczność wykupienia kolacji integracyjnej w sobotni wieczór, która odbędzie się przy grillu przy obsłudze kucharzy.


     W sobotę pragniemy Państwa zaprosić na tradycyjny rajd na ITINERER po Borach Tucholskich o dł. ok. 80 km. Uczestnicy będą mieli możliwość zobaczyć skutki nawałnicy z sierpnia 2017 roku, która zniszczyła tysiące hektarów lasów. Na trasie rajdu złożymy wizytę w Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy w Plaskoszu koło Tucholi, gdzie rozegramy konkurencje rajdowe. Po powrocie na bazę późnym popołudniem rozpoczniemy imprezę integracyjną. W programie przewidzieliśmy wiele konkursów, podczas których nasi milusińscy oraz dorośli uczestnicy będą mogli wygrać nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.


     W niedzielę 14 lipca zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XVIII Wystawie Pojazdów Zabytkowych, podczas której w asyście kilku tysięcy odwiedzających można pochwalić się swoimi pojazdami zabytkowymi. Rozpoczynamy punktualnie o godz. 10.00 (rejestracja uczestników od godz. 9.00), w Parku Zamkowym (za Urzędem Miejskim, wjazd od ul. Ogrodowej). Na udział w niedzielnej wystawie nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie. Rejestracji dokonujemy na miejscu, przy wjeździe. Zapraszamy właścicieli zabytkowych jednośladów, osobówek, ciągników jak i pojazdów specjalnych czy militarnych. Do udziału dopuszczamy pojazdy mające przynajmniej 30 lat oraz polskie bez ograniczeń wiekowych. W tym roku wpisowe ustaliliśmy na 30zł od załogi. W tej cenie oferujemy pamiątkowy zestaw akcesoriów wraz z koszulką, posiłek i oczywiście mile spędzony czas wśród pasjonatów klasycznej motoryzacji. Z powyższej opłaty zwolnione zostają pojazdy poniżej 1945 roku produkcji.PROGRAM IMPREZY:


Piątek 12.07.2019 r. 

16.00 – 21.00 Rejestracja uczestników Wystawy. Baza – kamping „Pod Jeleniem”

od. 19.00 – spotkanie przy ognisku, zapraszamy do pieczenia kiełbasek.


Sobota 13.07.2019 r. 

8.00 – 9.00 Śniadanie w stołówce kampingu „Pod Jeleniem”, Świecka, Tuchola,

9.30 – Wyjazd z terenu kampingu na rajd po Borach według ITINERERA,

W trakcie rajdu odwiedzimy Strzelnicę Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy , Plaskosz 7, Tuchola. Zmodernizowany obiekt strzelnicy oferuje możliwości szkolenia i doskonalenia umiejętności strzeleckich na różnego rodzaju strzelnicach (w tym laserową) z wykorzystaniem różnego rodzaju broni. Obiekt dysponuje nowoczesnym torem motocrossowym, torem do nauki jazdy wraz z instruktorem oraz możliwością wypożyczenia  tzw. pit-bik’ów o różnej pojemności od 80 do 190 cm3.

15.00 przyjazd do Tucholi i przejazd przez miasto,

18.00 - …  Wieczór integracyjny przy grillu i ognisku na kampingu „Pod Jeleniem”. Spotkanie biesiadne z muzyką i humorem, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.


Niedziela 14.07.2019 r. 

8.00 – 9.00 – śniadanie w stołówce kampingu „Pod Jeleniem”

09.00 – 10.00  – zbiórka uczestników na terenie Wystawy w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim, Plac Zamkowy 1, 89-500 Tuchola;

10.00 – uroczyste otwarcie XVIII Wystawy Pojazdów Zabytkowych i prezentacja pojazdów.

13.00 – 14.00 Wręczenie nagród dla laureatów.

14.00 – Zakończenie wystawy.


Organizatorzy:

Tel. 662 032 011, 663 317 901, 607 272 457


KOSZTY:


Wpisowe  dla załogi (kierowca + pilot) - 100 zł.,


Zakwaterowanie (rezerwacja wyłącznie z organizatorem Wystawy (decyduje kolejność zgłoszeń) i płatne wyłącznie w bazie zlotu przy rejestracji)

„Kamping pod Jeleniem – ilość miejsc ograniczona

Domek 4-osobowy z łazienką  - 200 zł./dobę

pole namiotowe – 10 zł./os. na dobę

przyczepa według cennika kampingu

Pokoje hotelowe – według cennika hotelu.


Wyżywienie

Każdy uczestnik samodzielnie decyduje o możliwości wykupienia posiłków. W restauracji hotelu na bieżąco można będzie zamówić dania z karty. Pozostawiamy jednak Państwu możliwość wcześniejszego zamówienia śniadań w stołówce kampingu na zgłoszeniu, co pozwoli na sprawniejsze działanie kuchni w dniach imprezy i wydawanie posiłków bez konieczności oczekiwania. Wykaz i cennik posiłków poniżej.

Zastrzegamy jedynie konieczność wykupienia kolacji integracyjnej w sobotni wieczór, która odbędzie się przy grillu przy obsłudze kucharzy Zajazdu i z możliwością zakupu piwa z beczki.

 

Rodzaj posiłku

Dzień

Cena od osoby

Kolacja przy ognisku

Piątek

bezpłatna

Śniadanie

Sobota

10 PLN

poczęstunek na trasie rajdu (ciasto i kawa)

Sobota

bezpłatny

Impreza integracyjna - Grill sobota

Sobota

35 PLN

Śniadanie

Niedziela

10 PLN

Posiłek regeneracyjny na Wystawie (kierowca +pilot)

Niedziela

bezpłatny


... a tak nasi goście bawili się na ostatnim zlocie: galeria


Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.Sukcesywnie dodawać będziemy tutaj nowe, bardziej szczegółowe informacje, a w razie pytań prosimy o kontakt mailowy zabytkowe@tuchola.pl