XVI Wystawa Pojazdów Zabytkowych

Zaproszenie na Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych
i XVI Wystawę Pojazdów Zabytkowych - Tuchola 7-9 lipca 2017 r.


 

     Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych organizuje już po raz szesnasty zlot miłośników pojazdów zabytkowych, pod nazwą Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych i XVI Wystawa Pojazdów Zabytkowych – Tuchola 2017. Tradycyjnie pragniemy Państwa zaprosić na wizytę w stolicy Borów Tucholskich w dniach 7-9 lipca 2017 r. gdzie przez 2 dni będziecie mogli korzystać z piękna naszej przyrody.

 

     Ilość miejsc noclegowych ograniczona jest wyłącznie do domków w Zajeździe Pod Jeleniem i możemy Wam zaoferować ok. 40 miejsc w domkach i resztę ewentualnie na polu namiotowym lub w hotelu. Bazą zlotu i miejscem wieczorów integracyjnych będzie wyłącznie Zajazd „Pod Jeleniem” w celu poprawy bezpieczeństwa samej imprezy jak i naszych pojazdów przed niepowołanymi osobami z zewnętrz. Z tego samego powodu ograniczyliśmy również limit uczestników tegorocznego zlotu do 70 osób. Do dyspozycji naszych gości mamy 10 nowoczesnych 4-osobowych domków z łazienkami  w cenie 200 zł./dobę - http: www.podjeleniem.com.pl

 

     Zapraszamy Was z całymi rodzinami, bowiem chcemy, aby to była impreza rodzinna, w której coś ciekawego znajdą dla siebie zarówno miłośnicy zabytkowych pojazdów jak i członkowie ich rodzin, a szczególnie dzieci.

 

     Prosimy o wypełnienie zgłoszenia, według wzoru, który dostępny jest poniżej i przesłanie mailem w wersji word lub .pdf. Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek  3 kwietnia br. i potrwają maksymalnie do 9 maja br. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy sobie prawo wcześniejszego zamknięcia przyjmowania zgłoszeń w sytuacji wyczerpania miejsc noclegowych lub osiągnięcia 70 zgłoszonych osób.  Wszystkie osoby pozostałe, które wypełniły zgłoszenia trafią na listę rezerwową.

Prosimy o zaznaczanie rezerwacji miejsc noclegowych na campingu w domkach lub na polu namiotowym. Oczywiście istnieje również możliwość zarezerwowania miejsc hotelowych, ale prosimy to robić bezpośrednio z obsługą Zajazdu „Pod Jeleniem”. W przypadku, gdy załogi są jedno lub dwuosobowe prosimy, aby w miarę możliwości we własnym zakresie dobierać się z innymi załogami w celu wykorzystania ilości miejsc noclegowych. W takiej sytuacji należy w zgłoszeniu w uwagach dopisać, że prosicie o zakwaterowanie z załogą złożoną z osób X i Y.

 

     Co do posiłków, to proponujemy Państwu skorzystanie z oferty restauracji borowiackiej Zajazdu „Pod Jeleniem”. Każdy uczestnik samodzielnie decyduje o możliwości wykupienia posiłków. W restauracji Zajazdu na bieżąco można będzie zamówić dania z karty. Pozostawiamy jednak Państwu możliwość wcześniejszego zamówienia śniadań na zgłoszeniu, co restauracji pozwoli na sprawniejsze działanie kuchni w dniach imprezy i wydawanie posiłków bez konieczności oczekiwania. Wykaz i cennik posiłków w oddzielnej informacji.

Zastrzegamy jedynie konieczność wykupienia kolacji integracyjnej w sobotni wieczór, która odbędzie się przy grillu przy obsłudze kucharzy Zajazdu i z możliwością zakupu piwa z beczki.

 

     W sobotę pragniemy Państwa zaprosić na tradycyjny rajd na ITINERER po Borach Tucholskich o dł. ok. 75 km. Dla chętnych oferujemy możliwość wzięcia wraz z członkami Tucholskiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych w Historycznym Pochodzie Borowiaków. Historyczny Pochód Borowiaków jest imprezą organizowaną od wielu lat w ramach Dni Borów Tucholskich, podczas którego przez miasto przechodzi barwny korowód postaci historycznych związanych z historią Borów Tucholskich, stowarzyszeń, organizacji, szkół i instytucji kulturalnych, które często inscenizują postaci lub wydarzenia ważne z punktu widzenia historii regionu. Pochód zakończy się biesiadą borowiacką w Parku Zamkowym na Placu Zamkowym w Tucholi.

Po powrocie na bazę późnym popołudniem rozpoczniemy imprezę integracyjną. W programie przewidzieliśmy wiele konkursów, podczas których nasi milusińscy oraz dorośli uczestnicy będą mogli wygrać nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

 

     Na niedzielę zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XVI Wystawie Pojazdów Zabytkowych, podczas której w asyście kilku tysięcy odwiedzających można pochwalić się swoimi pojazdami zabytkowymi. Rozpoczynamy punktualnie o godz. 10.00 (rejestracja uczestników od godz. 9.00), w Parku Zamkowym (za Urzędem Miejskim, wjazd od ul. Ogrodowej), a ok. 13.00 uhonorujemy laureatów i ok. godz. 14.00 przewidujemy zakończenie imprezy.

 

     Na udział w niedzielnej wystawie nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie. Rejestracji dokonamy na miejscu w dniu imprezy. Zachęcamy do wcześniejszego przyjazdu aby uniknąć kolejek przy wjeździe na teren imprezy. Wpisowe ustaliliśmy na 30zł od pojazdu, w cenie którego oferujemy oprócz świetnej atmosfery pamiątkową koszulkę, naklejkę zlotową oraz posiłek. Specjalne atrakcje będą czekały na dzieci.

 

 

PRZYJEŻDZAJCIE, LAS WAS POWITA A LUDZIE UGOSZCZĄ!!!

 

 

Szczegółowy Program  Imprezy:


Piątek 7.07.2017 r.

16.00 – 21.00 Rejestracja uczestników Wystawy. Baza – Camping „Pod Jeleniem”

od. 19.00 – spotkanie przy ognisku, zapraszamy do pieczenia kiełbasek.

 

Sobota 8.07.2017 r.

8.00 – 9.00 Śniadanie w restauracji „Pod Jeleniem”, Świecka, Tuchola,

9.30 – Wyjazd z terenu campingu na rajd po Borach według ITINERERA;

12.00 – przystanek na trasie, posiłek i zajęcia rekreacyjne;

14.00 wyjazd do Tucholi i przejazd przez miasto;

15.00 przyjazd na bazę „Pod Jeleniem”

16.00 - dla chętnych udział z członkami Tucholskiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych w tradycyjnym Historycznym Pochodzie Borowiaków.

Historyczny Pochód Borowiaków jest imprezą organizowaną od wielu lat w ramach Dni Borów Tucholskich, podczas którego przez miasto przechodzi barwny korowód postaci historycznych związanych z historią Borów Tucholskich, stowarzyszeń, organizacji, szkół i instytucji kulturalnych, które często inscenizują postaci lub wydarzenia ważne z punktu widzenia historii regionu.

18.00 - …  Wieczór integracyjny przy grillu i ognisku. Spotkanie biesiadne z muzyką i humorem, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

 

Niedziela 9.07.2017 r.

8.00 – 9.00 – śniadanie w restauracji „Pod Jeleniem”

09.00 – 10.00  – zbiórka uczestników na terenie Wystawy w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim, Plac Zamkowy 1, 89-500 Tuchola;

10.00 – uroczyste otwarcie XVI Wystawy Pojazdów Zabytkowych i prezentacja pojazdów.

13.00 – 14.000- Wręczenie nagród dla laureatów.

14.00 – Zakończenie wystawy.

Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja kolekcji budzików, zegarów, odbiorników radiowych, aparatów fotograficznych, maszyn po szycia i pisania, silników stacjonarnych, starych ciągników itp.

 

Organizatorzy:

Tel. 662 032 011, 663 317 901, 607 272 457

 

Pomoc drogowa:

Obsługę pomocy technicznej podczas wystawy prowadzić będzie firma „Chmara” – telefony uczestnicy otrzymają podczas imprezy.


KOSZTY:


Wpisowe  dla załogi (kierowca + pilot) - 100 zł.,

 

Zakwaterowanie (rezerwacja wyłącznie z organizatorem Wystawy (decyduje kolejność zgłoszeń) i płatne wyłącznie w bazie zlotu przy rejestracji)

„Zajazd pod Jeleniem” http://www.podjeleniem.com.pl/ – ilość miejsc ograniczona

Domek 4-osobowy z łazienką  - 200 zł./dobę

pole namiotowe – 10 zł./os. na dobę

przyczepa według cennika campingu – www.podjeleniem.com.pl

Pokoje hotelowe – według cennika hotelu.

 

Wyżywienie

Każdy uczestnik samodzielnie decyduje o możliwości wykupienia posiłków. W restauracji Zajazdu na bieżąco można będzie zamówić dania z karty. Pozostawiamy jednak Państwu możliwość wcześniejszego zamówienia posiłków na zgłoszeniu, co restauracji pozwoli na sprawniejsze działanie kuchni w dniach imprezy i wydawanie posiłków bez konieczności oczekiwania. Wykaz i cennik posiłków poniżej.

Zastrzegamy jedynie konieczność wykupienia kolacji integracyjnej w sobotni wieczór, która odbędzie się przy grillu przy obsłudze kucharzy Zajazdu i z możliwością zakupu piwa z beczki.

 

Rodzaj posiłku

Dzień

Cena od osoby

Kolacja przy ognisku

Piątek

bezpłatna

Śniadanie szwedzki stół

Sobota

15 PLN

Posiłek regeneracyjny na trasie rajdu (kierowca + pilot)

Sobota

bezpłatny

Impreza integracyjna - Grill sobota

Sobota

25 PLN

Śniadanie szwedzki stół

Niedziela

15 PLN

Posiłek regeneracyjny na Wystawie (kierowca +pilot)

Niedziela

bezpłatny


Lista zgłoszeń na piknik jest już kompletna i zamknięta. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w niedzielnej wystawie.