XI Wystawa Pojazdów Zabytkowych

Piątek, 13 lipca 2012 r.

 • Rejestracja w bazie XI Wystawy Pojazdów Zabytkowych w godzinach 16.00 do 21.00, która znajdować się będzie w internacie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, ul. Świecka 89 w Tucholi.  Tutaj uczestnicy będą kompleksowo obsłużeni poprzez rejestrację obecności na imprezie, uiszczenie opłat oraz otrzymanie numerów pojazdów i kwater.
 • zakwaterowanie w Zajeździe Pod Jeleniem (http://www.hotelcamping.tuchola.pl/)  i internacie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych (http://www.zslit.tuchola.pl/)

Zobacz zdjęcia

 

Sobota, 14 lipca 2012 r.

 • Jak co roku proponujemy rajd po Borach Tucholskich, podczas którego zaplanowany jest odpoczynek w atrakcyjnych miejscach, w których uczestnicy zlotu mogą zjeść posiłek, skorzystać np. z kajaków i innych atrakcji. Za każdym razem staramy się odwiedzać nowe, atrakcyjne miejsca. W tym roku proponujemy trasę o łącznej długości 85 km z Tucholi, przez Gołąbek i Śliwice na odpoczynek w ośrodku „Bory Tucholskie” w Okoninach Nadjeziornych i z powrotem do Tucholi przez Małe Gacno, Krzywogoniec i Cekcyn. Na trasie mamy zaplanowane trzy przystanki, w których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego:
  • W Gołąbku w siedzibie Nadleśnictwa Tuchola zatrzymamy się na miejscu stanicy wodnej nad Brdą zrealizowanej w ramach projektu unijnego „Bory Tucholskie w labiryntach natury”. Zaprosimy Państwa na spacer w Parku Dendrologicznym oraz zachęcimy do wzięcia udziału w rywalizacji w konkursach związanych z gospodarką leśną.
  • W Śliwicach atrakcje zorganizowane zostaną przez Wójta Śliwic i podległy mu Dom Kultury. Można też będzie zwiedzić grotę Najświętszej Mari Panny z Lourdes z 1908 r.
  • Następnie udamy się do pięknego ośrodka „Bory Tucholskie”, gdzie zaplanowaliśmy dla Państwa czas na relaks i odpoczynek. Zachęcamy do nieodpłatnego dla uczestników Wystawy skorzystania  ze sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne i łódki wiosłowe) oraz innych atrakcji oferowanych przez ośrodek, w tym kąpieli w jeziorze. Ośrodek posiada pole do gry w siatkówkę plażową, kort tenisowy itp. atrakcje. Będą też gry i zabawy dla dzieci, w których nagrody zapewnia nasz sponsor www.zabawkowy-swiat.pl. Podczas pobytu przewidziany jest też smaczny i syty obiad.
  korzystanie ze sprzętu wodnego odbywa się dla uczestników nieodpłatnie, jednak to na uczestnikach spoczywa odpowiedzialność za korzystanie ze sprzętu, w tym obowiązkowe korzystanie z kapoków ratunkowych. Zabieranie dzieci i osób nie umiejących pływać, pływanie bez kapoków ratunkowych, wszelkie zachowania na wodzie, odbywa się na własną odpowiedzialność uczestnika Wystawy i organizator wyłącza swoją odpowiedzialność z tym zakresie.
 • Po powrocie na kwatery ok. godz. 18.00 przygotowujemy się na wieczorną imprezę integracyjną przy grillu i ognisku w Parku „Małpi Gaj” – gdzie serwować będziemy Państwu dania z grilla, a także muzykę do tańca, oraz dużo innych atrakcji i dla dorosłych i dla dzieci.

Zobacz zdjęcia

Niedziela, 15 lipca 2012 r.

 • W niedzielę w Miejskim Parku Rozrywki "Małpi Gaj" w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych, przeznaczona dla mieszkańców i turystów.
 • Dla wyróżnionych wystawców przewidziane są atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów (mms.szypryt.pl i www.zabawkowy-swiat.pl).

 

Zobacz zdjęcia


Zobacz także relacje z poprzednich Wystaw.Opinie 

Panie Tomaszu nie mogę wyjść z zachwytu po tym co zobaczyłem na tegorocznej 11 wystawie pojazdów zabytkowych.Jak zwykle wspaniała atmosfera przepiękne pojazdy organizacja na 6 z+. Wspaniałe konkursy dla publiczności dużo nowych załóg co świadczy o tym ,że Stowarzyszenie ma coraz więcej sympatyków oraz stoliki z zabytkowymi eksponatami . .Największą i wspaniałą atrakcją był autobus ogórek który był do dyspozycji publiczności i członków wystawy ,a przejazd po Tucholi był wspaniałym pomysłem za jedyne 5 zł można było przenieść się w czasie czego sam doświadczyłem .Panowie wspaniała robota za co dziękuję i z całego serca pozdrawiam i oczywiście jak co roku wysyłam troszkę fotek do zobaczenia za rok .Krzysztof Pepliński z Kwidzyna .