XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych Wilkowice

Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach jest największym w Polsce i tej części Europy zlotem miłośników i kolekcjonerów starego sprzętu rolniczego. Nosi imię Jerzego Samelczaka, inicjatora jego pierwszej edycji w 2002 roku. Niestety jesienią 2002 roku pan Jerzy nagle zmarł. Niespełna pół roku po śmierci pomysłodawcy i organizatora pierwszego festiwalu, wiosną 2003 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyło się spotkanie kolekcjonerów, miłośników i przedstawicieli samorządu lokalnego, na którym zostało utworzone stowarzyszenie o nazwie Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych ,,Traktor i Maszyna”. Stowarzyszenie postanowiło kontynuować inicjatywę, którą rok wcześniej podjął i zrealizował Jerzy Samelczak. Obecnie impreza przyciąga setki wystawców i tysiące zwiedzających. 
W tym roku impreza obchodziła swoje dwudziestolecie, a nasze stowarzyszenie tradycyjnie dzielnie reprezentowali "traktorzyści" Tadeusz Dalecki i Marian Figel.
Festiwalowi towarzyszyły imprezy: Wystawa „100 lecie traktora Ursus” oraz Wystawa Rolnicza „AGROWilkowice” prezentująca najnowsze maszyny i rozwiązania techniczne stosowane w rolnictwie.

Szersza fotorelacja na naszym facebooku.