Klasyczny Zlot w Stegnie

Czerwiec, to dla nas obowiązkowy wypad na morze – do Stegny. Po dwuletniej przerwie odbył się IV ZLOT KLASYCZNYCH POJAZDÓW WCZASY POD GRUSZĄ Z RYBĄ NA PATELNI, którego organizatorami są Elbląskie Klasyki i Gminny Ośrodek Kultury Stegna. W tym roku w roli współorganizatora wystąpił tez nasz zaprzyjaźniony Klub Motocykli Dawnych w Starogardzie Gdańskim, organizując w sobotnie przedpołudnie rajd na orientację dla motocykli zabytkowych malowniczymi szlakami Mierzei Wiślanej i Żuław.

Organizatorzy udostępnili plac wystawy również jako miejsce do biwakowania dla zlotowiczów na cały weekend. Jednak my jako bazę wypadową wybraliśmy jeden z tamtejszych zalesionych kempingów, co okazało się dobrym wyborem z uwagi na panujący ponad 30 stopniowy upał.

Tegoroczny Klasyczny Zlot w Stegnie., przyciągnął, jak zwykle masę uczestników prezentujących swoje pojazdy, zobaczyć mogliśmy też kulinarne popisy w wykonaniu Karola Okrasy. Perełką imprezy była jednak prezentacja „Polskiego Porsche”, czyli znalezionego w kraju Porsche, odbudowanego przez Patryka Mikiciuka w specyfikacji auta Sobiesława Zasady, startującego w rajdzie Costa Brava z 1973 roku. Prezentacji tej dokonali: Patryk Mikiciuk, Tomasz Burdziakowski z ABcar Oldtimers oraz Adam Urbański z Carrington Serwis.

Chociaż pobyt nad Bałtykiem rozpoczął się od poważnie wyglądającej awarii jednego z naszych pojazdów, którą jednak udało się własnymi siłami usunąć, wyjazd zaliczamy do bardzo udanych, a przy okazji połączony w weekendowym wypoczynkiem. Więcej zdjęć na naszym facebooku.