Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych

Kolejny raz postanowiliśmy naszą coroczną wystawę poprzedzić dwudniowym zlotem miłośników zabytkowej motoryzacji, mającym charakter imprezy typowo rodzinnej. W piątek, po zakwaterowaniu gości, zaczęliśmy spotkaniem przy ognisku. 

Sobotni poranek rozpoczął wyjazd na teren Centrum Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu, gdzie na strzelnicy urządziliśmy pierwszą konkurencję zlotową. Po wykonaniu tego zadania uczestnicy wystartowali w rajdzie na orientację. Mapę stanowił itinerer strzałkowy, a załogi miały do wykonania po drodze kilka zadań, nie tylko sprawnościowych. Na trasie wykazać trzeba było się też spostrzegawczością i umiejętnością czytania załączonych instrukcji. Trasa, mająca blisko 90km, wiodła przez Raciąż, dalej drogą na Rytel wzdłuż Kanału Brdy. Okolice Rytla to tereny najbardziej poszkodowane w trakcie nawałnicy w 2017roku więc można było zobaczyć ogrom zniszczeń. Następne miejscowości na trasie to Krojanty, Nowa Cerkiew, Silno, Ciechocin i Kęsowo. Zakończenia rajdu zlokalizowaliśmy w malowniczej wsi Jeleńcz, gdzie po słodkim poczęstunku wysłuchaliśmy koncertu organowego w tamtejszym kościele.

Po powrocie do bazy naszego zlotu - campingu "Nad Brdą" (dawniej "Pod Jeleniem") do późnego popołudnia daliśmy odetchnąć uczestnikom, ale już około godziny 18:00 zaczęliśmy biesiadne spotkanie przy ognisku , które przeplatane było różnymi konkurencjami zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Sobotnia impreza trwała do późnej nocy.


Zlot zakończyła tradycyjna niedzielna Wystawa Pojazdów Zabytkowych.


O naszym Pikniku Rodzinnym Miłośników Pojazdów Zabytkowych napisali też:

zabytkowi.com

tokis.pl

Old Bike Club Poland