Grill Fest Wczasy pod gruszą - Stegna

W ubiegłym roku obiecaliśmy, że jeśli zlot klasycznych pojazdów w nadmorskiej Stegnie będzie kontynuowany, to pojawiać będziemy się na nim większa grupą. Jak obiecaliśmy, tak uczyniliśmy. Na tegorocznej, drugiej edycji nasze stowarzyszenia zaprezentowało łącznie 9 pojazdów, które natychmiast zostały zauważone przyciągając uwagę pozostałych uczestników i odwiedzających. Za dwa z nich zdobyliśmy nagrody w kategoriach "Wehikuł czasu" za najstarsze pojazdy. Najstarszym motocyklem na wystawie okazał się IŻ-49 Piotra, a najbardziej wiekowym samochodem był Ford Popular Irka. Na imprezie najprężniej zaprezentowano polską motoryzację, ale nie zabrakło i amerykańskich krążowników, czy niemieckich klasyków z gwiazdą na masce. Mimo, że plac nie był wypełniony "po brzegi" to zobaczyć mogliśmy ponad 300 pojazdów.  

Zlot zorganizowany był przez grupę "Elbląskie klasyki" i GOK Stegna. Poprowadził go prezenter TVN Turbo, miłośnik i kolekcjoner zabytkowej motoryzacji Patryk Mikiciuk wraz z Andrzejem Gajewskim, członkiem grupy FSO Pomorze, która to, zaprezentowała dopiero co ukończoną replikę Poloneza "jamnika". Kolejną atrakcją był dynamiczny pościg i wypadek zakończony pokazem ratownictwa medycznego. Dużym sukcesem okazała się też loteria, na którą sprzedano blisko pół tysiąca losów, a główną wygraną był motorower, "ikona" polskiej motoryzacji, Romet Ogar.

Z racji odległości do Stegny wybraliśmy się już w większości w piątek. Chociaż całą drogę pokonaliśmy w ulewnym deszczu, to spędziliśmy tam bardzo przyjemnie weekend. Camping, na którym nocowaliśmy zlokalizowany był przy samej plaży, a  w sobotę i niedzielę rozpieszczała nas iście letnia, upalna pogoda. Pozostaje tylko dorzucić kilka zdjęć aby zaczęli żałować, ci których tam z nami nie było ...     

W drodze powrotnej zwiedziliśmy m.in. muzeum w byłym hitlerowskim obozie w Sztutowie.


relacja video ze zlotu: https://www.youtube.com/watch?v=HnGuG3mod80