XVI Wystawa Pojazdów Zabytkowych Tuchola 2017

     Już po raz szesnasty mieliśmy przyjemność gościć miłośników starej motoryzcji na naszej Wystawie Pojazdów Zabytkowych. W tym roku zobaczyć można było blisko 250 pojazdów. Spora ich część to jednoślady, poczynając od małych motorynek, marzenia wszystkich dzieci lat 80-tych, poprzez średnie motocykle jak rodzime WSKi czy SHLki, niemieckie MZki, radzieckie IŻe czy też ciężkie maszyny jak wojenne Zündappy, BMW R75. Wystawionych zostało też kilka przedwojennych egzemlarzy jak francuski Monet&Goyon, czy angielskie BSA i AJS. Dwuślady reprezetowane były zarówno przez polską motoryzację: Fiaty, Syreny czy Warszawy, zachodnią głównie przez Mercedesy, nawet prawie 70-letnie, ale i wschodnią w postaci Moskwicza, czy dwóch Wołg GAZ-21. Właścicielem jednej z nich był Białorusin, który w ciekawych okolicznościach trafił na nasz zlot będąc w podróży, tą właśnie Wołgą z Niemiec. Nie zabrakło też ciężkiego sprzętu w postaci terenówek jak militarny Land-Rover Santana 109 czy radzieckie GAZy69. Swoją reprezntację mieli też traktorzyści. Gdzie obok ciągników naszych członków wystawiony został m.in. ciągnik Porsche Junior z 1958roku. Faworytem wystawy od momentu wjazdu stał się chyba dla wszystkich Ford A z 1930 roku, który przyjechał do nas na kołach z Trójmiasta.

      Podczas wystawy nie zapmnieliśmy też o naszych najmniejszych uczestnikach, dla których przygotowane były dmuchane zamki czy lody według tradycyjnej receptury. Nie zabrako też dla nich atrakcji w postaci zabaw i konkutencji, o które zadbały panie Magdalena i Agnieszka prowadzące naszą wystawę.

      Punktualnie o godzinie 12:00 przy dźwiękach syren strażackich i klaksonów uczciliśmy pamięć zmarłego kilkanaście dni temu członka naszego stowarzyszenia Antoniego Kujawy. Dwa spośród kilku motocykli pana Antoniego były obecne z nami przez całą  wystawę na scenie.

 

Podczas imprezy przyznaliśmy nagrody:

 
Perła wystawy - samochód

Jarosław Milewski - Ford A 1930r.

 

Perła wystawy - motocykl

Wojciech Garbacki - AJS model 33/2 z 1933r.

 

Nagroda Publiczności

Tomek Kopaczewski - Opel Rekord Coupe, model Rekord 1900 Sprint 1972r.

 


Nagroda  - Pojazd specjalny

Urszula i Jacek Grzywacz - Traktor Porsche Junior 1958r.

 

Mistrz Elegancji

Paweł Góra - VW Garbus 1200 1972r.

 

Nagroda Organizatora

Białorusin Konstantin Gorlenk - Wołga Gaz 21 1968r.

 

Fotorelacje naszych patronów medialnych:

tucholanin.plzabytkowi.com, Tygodnik Tucholski