Uliczne wyścigi motocykli zabytkowych Branna 2015

XVIII Kolštejnský okruh o Cenu Václava Paruse - Branna 11-13.09.2015r.,
czyli uliczne wyścigi motocykli zabytkowych

O wyścigach ulicznych na wyspie Man, słyszał prawdopodobnie każdy, kto interesuje się motoryzacją. Są to najstarsze, niebezpieczne oraz bardzo kontrowersyjne wyścigi motocyklowe na świecie. Każdego roku wyspę odwiedza kilkadziesiąt tysięcy spragnionych wrażeń motocyklistów z całego świata. Podobne wyścigi uliczne motocykli zabytkowych można podziwiać w miejscowości Branna w Czechach. 

Z kolegami Andrzejem i Piotrem w piątek - 11.09. wyruszyliśmy w drogę, by na własnej skórze poczuć dreszcz niezapomnianych emocji. W wyprawie do Branny wybraliśmy się trzema pojazdami. Koledzy na Nortonach Commando, a ja na swoim świeżo odrestaurowanym Triumphie Daytona z 1969r.  

Na miejscu przywitała nas wspaniała atmosfera: sympatyczni motocyklowi pasjonaci z różnych krajów, niezapomniane wyścigi i wspaniałe motocykle zabytkowe. W wyścigach brało udział kilka załóg z Polski, m.in. na Junaku, BSA, czy sidecar zbudowany na bazie silnika Triumph.

Warto dodać, że wyprawa do Branny, licząca ok. 1200km, była idealną okazją do sprawdzenia swoich motocykli, które nawet w najmniejszym stopniu nas nie zawiodły. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OXYWndC5dng

Na podstawie relacji Jarka Stybaniewicza

https://www.youtube.com/watch?v=sLL22mW3sNw