XXI Piknik i Wystawa Pojazdów Zabytkowych

Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych 

i XXI Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi


     Drugi weekend lipca, to od ponad dwudziestu lat święto zabytkowej motoryzacji w Tucholi. Nie inaczej będzie i w tym roku. Pragniemy Państwa zaprosić do Tucholi, stolicy Borów Tucholskich, na imprezę skierowaną do wszystkich miłośników zabytkowej motoryzacji. Kolejny raz chcielibyśmy zaproponować uczestnikom sprawdzoną formułę, a mianowicie spotkanie - Piknik Rodzinny Miłośników Pojazdów Zabytkowych rozpocząć już w czwartek 6. lipca od powitania i wieczornego ogniska, by piątek i sobotę móc spędzić w trasie poznając urokliwe zakątki naszego regionu w formie turystycznego rajdu.
Spotkanie zwieńczy niedzielna XXI Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi, gdzie swoje pojazdy będziecie mogli zaprezentować szerszej publiczności.
     Zapraszamy Was z całymi rodzinami, bowiem chcemy, aby to była impreza rodzinna, w której coś ciekawego znajdą dla siebie zarówno miłośnicy pojazdów jak i członkowie ich rodzin, z dziećmi włącznie. Bazą zlotu tradycyjnie będzie ośrodek „Nad Brdą” (dawniej „Pod Jeleniem”), gdzie mamy do dyspozycji komfortowe nowe domki oraz pole namiotowe. Jako organizatorzy stawiamy na kameralny charakter pikniku, tak aby w pełni zapewnić bezpieczeństwo uczestników i pojazdów więc ilość załóg będzie ograniczona. Na udział w zlocie konieczna jest wcześniejsza rejestracja, którą rozpoczniemy 1 czerwca.

Do udziału w samej niedzielnej wystawie zapraszamy bez wcześniejszej rejestracji.
Do udziału w pikniku jak i wystawie dopuszczamy pojazdy wyprodukowane do 1980r, (młodsze, jeśli produkcja danego modelu trwała już w 1980r) wyjątkiem są pojazdy rodzimej produkcji i z tzw. bloku wschodniego, dla których znosimy kryterium wieku.


Ramowy plan wydarzenia:

1. Czwartek 6 lipca - powitanie gości, rejestracja, zakwaterowanie, wieczorne ognisko,

2. Piątek 7 lipca - śniadanie w ośrodku, odprawa i wyjazd na trasę rajdu, obiad na trasie (we własnym zakresie), wieczorna integracja przy ognisku,

3. Sobota 8 lipca -  śniadanie w ośrodku, odprawa i wyjazd na trasę rajdu (ok. 100km), obiad na trasie (we własnym zakresie), po powrocie gry i konkursy dla każdej grupy wiekowej, możliwość wykupienia kolacji, przygotowanej przez Grill&Barbecue, podsumowanie rajdu i rozdanie nagród,

4. Niedziela - śniadanie w ośrodku, przejazd na XXI Wystawę Pojazdów Zabytkowych - Park Zamkowy w Tucholi.


Koszty: 

- domek (4 osobowy) – 280zł/doba

- namioty/ kampery/ przyczepy – 15zł/ osoba/ doba, możliwość podłączenia prądu - 15zł/ doba

- możliwość zamówienia śniadania w ośrodku – 30zł/ osoba – wymagana wcześniejsza deklaracja przy rejestracji

- wpisowe na piknik z wystawą – 150zł od załogi

- wpisowe na samą wystawę – 50zł od załogi


Rejestrację na piknik rozpoczniemy 1 czerwca. Formularz zgłoszeniowy i instrukcję umieścimy tutaj.