X Wystawa Pojazdów Zabytkowych

Jubileuszowa X Wystawa Pojazdów Zabytkowch już za nami. Weekend 15-17 lipca 2011 był dla miłośników starej motoryzacji wspaniałą okazją do zaprezentowania swoich pojazdów i wypoczynku w sercu Borów Tucholskich. Pogoda dopisała, silniki nie zawiodły, a mieszkańcy Tucholi oraz goście 52. Dni Borów Tucholskich z sentymentem podziwiali wspaniałe okazy z minionej epoki.

 

Piątek 15.07.2011

W piątkowe popołudnie rejestrowali się pierwsi uczestnicy X Wystawy Pojazdów Zabytkowych. W tym gronie dominowali bywalcy poprzednich wystaw. Zakwaterowani w internacie ( bazie ) mieli na miejscu: wyżywienie, parkowanie pojazdów, centralne położenie dla wszystkich imprez i spacerową odległość do centrum Tucholi. Dla zakwaterowanych w domkach kampingowych przy "Zajeździe pod Jeleniem" w Rudzkim Moście najważniejsze było stwierdzenie : " tu jesteśmy w Borach Tucholskich, ten klimat jest najważniejszy".

 

Zobacz zdjęcia

Sobota 16.07.2011

W sobotę odbył się tradycyjny rajd po Borach Tucholskich. Jak każdego roku, witani przez miejscową ludność, zwiedziliśmy ciekawe miejsca i atrakcje okolicy. W tym roku zabraliśmy Was na krótki rajd po samym sercu Borów Tucholskich, gdzie w ciągu całego dnia cieszyliśmy się pięknem przyrody i relaksowaliśmy się podczas kilkugodzinnego odpoczynku nad Zalewem Koronowskim. Trasa o długości 70 km biegła z Tucholi, przez Cekcyn do Rezerwatu Cisów Staropolskich w Wierzchlesie, dalej przez Lubiewo, Bysławek, Minikowo, Zamrzenicę i Gostycyn. Ostatnim przystankiem był tucholski Rynek.

 

Zobacz zdjęcia

 

 

Trasa Rajdu podczas X Wystawy Pojazdów Zabytkowych w Tucholi

 

Niedziela 17.07.2011

W niedzielę w Miejskim Parku Rozrywki "Małpi Gaj" w godz. 1030 – 1500 odbyła się Wystawa Pojazdów Zabytkowych, na której gościliśmy ponad 150 pojazdów i tysiące zwiedzających. Oprócz motoryzacji, eksponowano również stary sprzęt użytku domowego, aparaty fotograficzne, maszyny biurowe itp. W trakcie Wystawy przyznaliśmy atrakcyjne jubileuszowe nagrody.

 

Zobacz zdjęcia

 

Puchary i nagrody:

  1. Najdłuższa trasa - Darek Mokoś nr 99, Fiat 125P rok 1979 z Warszawy 330km.
    Puchar Wójta Gminy Kęsowo.
    Nagroda członków TSPZ Dragon Stanisława Błażejewskiego i Romana Mindera - wkrętarka.
  2. Najstarszy motocykl - Wiesław Koller nr 45 Pantherr 500 rok 1932.
    Puchar Wójta Gminy Śliwice.
    Nagroda firmy Dremet z Chojnic - profesjonalny zestaw narzędzi.
  3. Najstarszy samochód - Szadzik Mariusz nr 59 Hadson Super Slx rok1929.
    Puchar Wójta Gminy Gostycyn.
    Nagroda ufundowana przez sklep motoryzacyjny Szypryt Chojnice.
  4. Konkurs elegancji - Sławomir i Joanna Gutman nr 32 DKW F7 rok 1938
    Puchar Wójta Gminy Cekcyn.
    Nagroda członków TSPZ Dragon Ireneusza Stacherskiego i Jarosława Stybaniewicza - wiertarka.
  5. Nagroda Publiczności - Piotr Nowak nr 91 Jaguar 1958 rok
    Puchar Wójta Gminy Lubiewo.
    Nagroda ufundowana przez firmę MOTO-NET z Koronowa.
  6. Silniki stacjonarne - Michał Piotrowski
    Puchar Starosty Tucholskiego.
    Nagroda posła Jarosława Katulskiego - zestaw narzędzi.
  7. Nagroda dla klubu pojazdów - RET-CLUB Automobilklubu Bydgoskiego.
    Puchar Burmistrza Tucholi.
    Nagroda Burmistrza Tucholi - obraz olejny.
  8. Pojazd do zadań specjalnych - Mercedes Benz LAF 1113 rok 1968 z OSP Niedalino
    Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Tucholi.
    Nagroda Burmistrza Tucholi - panorama tucholskiego Rynku.
  9. Amazonka zlotu - Zyta Gordon nr 13 Volkswagen Garbus rok 1964
    Nagrodę ufundował członek TSPZ Dragon Edward Cendrowski - biżuteria srebrna
  10. Nagroda dla osoby wylosowanej spośród publiczności - Monika Przytarska z Przyrowy.
    Nagrodę ufundowała Prezes Banku Spółdzielczego w Koronowie - nawigacja satelitarna.
  11. Puchar dla Zbigniewa Brzuchalskiego - organizatora 10-ciu wystaw pojazdów zabytkowych od kolegów ze Stowarzyszenia.

Patronat medialny:

 

Patronat medialny nad wystawą sprawował jak co roku Tygodnik Tucholski i - po raz pierwszy - miesięcznik Automobilista. Wielkim wyróżnieniem dla nas była obecność redaktora naczelnego Pana Jerzego Kossowskiego.W sobotę brał udział w rajdzie po Borach Tucholskich,a w niedzielę towarzyszył nam w wystawie. Z praktycznych umiejętności Pana Jerzego w zakresie eksploatacji pojazdów korzystali inni użytkownicy - co widać na kilku fotografiach.

 

Opinie uczestników:

Szanowny Panie Prezesie.
W wystawie uczestniczyliśmy trzeci raz. Plan spędzenia weekendu na X wystawie był już omawiany, jeszcze zanim pojawiła się informacja na Waszej stronie internetowej. Druhowie OSP, bardzo często dopytywali się o termin X Wystawy Pojazdów Zabytkowych w Tucholi. Gdy tylko, ta informacja się pojawiła, zgłosiło się dużo chętnych do wyjazdu na nią.

 

Tak jak w latach poprzednich, wystawa nie zawiodła oczekiwań.

 

W tym roku było „SUPER”. Podziwianie piękna przyrody w rezerwacie cisów w Wierzchlesie, zwiedzanie miejsca kultu religijnego, klasztoru w Bysławku i odpoczynek w ośrodku wypoczynkowym, było wspaniałym relaksem.

 

Sam pomysł przejazdu pojazdów zabytkowych, jest genialny, w tym roku, prezentacja naszych perełek motoryzacji na Rynku, to strzał w dziesiątkę. Na całej trasie przejazdu, zauważało się duże zainteresowanie historyczną motoryzacją, ludzie licznie gromadzili się przy trasie przejazdu, jak i na Rynku w Tucholi.

 

Sama wystawa  -  co rok więcej pojazdów samochodowych i motocykli, uroizmacenie wystawy innymi  ekspozycjami, (wystawa sprzętu RTV, starych silników, ekspozycja modeli pojazdów straży pożarnej), dobra kuchnia, np. zupa borowiacka, mniam… palce lizać,  jak i bardzo duża liczba zwiedzających, świadczy o dużym zaangażowaniu się członków Waszego stowarzyszenia w organizację przepięknej, jaszcze raz powtórzę przepięknej imprezy.

 

Serdecznie dziękujemy Panu, Panie Prezesie, jak i pozostałym członkom stowarzyszenia, za wspaniale przygotowaną imprezę, na którą chce się zawsze przyjeżdżać.

 

Dziękujemy za przyznanie nam po raz trzeci pucharu w kategorii samochód specjalnego przeznaczenia. Dla nas to wielka przyjemność i zaszczyt. Dzięki temu coraz więcej druhów z naszej OSP chce corocznie przyjeżdżać na Waszą profesjonalnie przygotowaną wystawę. Dzięki temu coraz bardziej cementuje się nasze strażackie środowisko.

 

Dziękujemy jeszcze raz, dziękujemy za miłe przyjęcie, już teraz wiem, że na następną wystawę taż przyjedziemy, odnowionym naszym pojazdem, Mercedesem Benz, LAF 1113, bowiem zaraz po tej wystawie przekazaliśmy nasz pojazd do remontu.

 

Życzymy całemu stowarzyszeniu wytrwałości w organizowaniu kolejnych wystaw, życzymy wielu sponsorów, życzymy aby samorządy, tak jak dotychczas wspierały Was w organizacji pięknej imprezy, która pozwala wielu zwiedzającym podziwiać piękno starej motoryzacji.

 

Ze strażackim pozdrowieniem
Franciszek Miksza
Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedalinie.

X Wystawa Pojazdów Zabytkowych w Tucholi była dla nas prawdziwą ucztą motoryzacyjną.

Jak zawsze wspaniała organizacja, ciepła i serdeczna atmosfera oraz wymarzona słoneczna pogoda.
Składamy serdeczne podziękowania całemu Tucholskiemu Stowarzyszeniu Pojazdów Zabytkowych Dragon,
a w szczególności Tobie Zbyszku oraz Twoim Bliskim.
Zyta, Tomasz i VW Garbus 

Witam Panie prezesie oraz całe Tucholskie Stowarzyszenie.  Jak zwykle nie zawiedliście z organizacją imprezy. Przemiła atmosfera - można powiedzieć śmiało w rodzinnym gronie, bo wszyscy miłośnicy zabytkowej motoryzacji są jak rodzina. Łączy ich pasja i miłość do pojazdów z duszą. Wszyscy czekamy z niecierpliwością do lata, by przeżyć te wspaniałe chwile - zjeść kluski z kapustą, posłuchać muzyki i podziwiać te wspaniałe cuda. Z całego serca pragnę podziękować za to, co robicie w Tucholi. Jak co roku do tych kilku słów przesyłam kilka zdjęć z wystawy.

Pozdrawiam i do zobaczenia za rok. Krzysztof Pepliński z Kwidzyna

Impreza w obiektywie uczestników:

 

 

 Zdjęcia Majki

 

   

Zdjęcia Krzysztofa

Sponsorzy:

 




członkowie TSPZ Dragon
Błażejewski Stanisław,
Cendrowski Edward,
Minder Roman,
Stacherski Ireneusz,
Stybaniewicz Jarosław

 

Obsługę pomocy technicznej podczas Wystawy prowadziła firma "Stolp-trans".